13 marca br. naszą szkołę odwiedzili młodszy chorąży i zastępca Rzecznika Prasowego Zakładu Karnego w Siedlcach - pani Monika Grabowska oraz młodszy chorąży pan Waldemar Wierzchowski - inspektor Działu Ochrony. W spotkaniu z kadrą siedleckiej jednostki penitencjarnej uczestniczyli uczniowie klas maturalnych, którzy zostali zapoznani ze strukturą, zdaniami i misją Służby Więziennej. Goście przybliżyli zasady rekrutacji do Służby Więziennej, wskazali korzyści płynące ze służby w tej formacji mundurowej.
Funkcjonariusze Służby Więziennej odwołując się do siedleckiej jednostki penitencjarnej, zapoznali uczniów z funkcjonowaniem i specyfiką zakładu karnego typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych. Spotkanie z uczniami miało także wymiar edukacyjno - prewencyjny. Tego rodzaju inicjatywy podnoszą świadomość prawną uczniów, a rozmowy dotyczące negatywnych konsekwencji zachowań ryzykownych niosą ze sobą wartość profilaktyczną.

[Anna Jasińska-Cichosz, Liliana Kołodyńska]