8 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. To święto, które na stałe wpisało się do naszego kalendarza uroczystości szkolnych. Do wspólnego świętowania całą społeczność Alej zaprosili biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski. Na długiej przerwie, na korytarzu drugiego piętra, przed biblioteką, wokół słupa ogłoszeniowego odbył się „Piknik pod mobilnym słupem”. W tym dniu nasz słup był jednym wielkim bukietem kwiatów. Bukietem specjalnym i wyjątkowym, bo niektóre kwiaty powstały z dłoni uczniów. Młodzież podczas zajęć psychologicznych „Sukces w mojej dłoni” napisała na nich dobre cechy. Inne kwiaty giganty narysowali i namalowali sami. W kwiatach można było dostrzec dobre słowa i latające motyle, także trójwymiarowe. W bibliotece nie zabrakło ciekawych książek do wypożyczenia i obowiązkowo pojawiło się coś słodkiego do zjedzenia. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyła akcja ”Razem z kwiatami obdaruj komplementami”. Można było wybrać sobie słodycz lub owoc z komplementem, który nasze uczennice wypisywały pracowicie na zajęciach bibliotecznych „Chcę to usłyszeć 8 marca”, i podarować je bliskiej kobiecie lub sobie. Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził dwa szkolne konkursy wiedzy „Ach te kobiety” i „Kto tak powiedział o kobietach?”. W konkursie „Ach te kobiety” najwyższy wynik uzyskali: Kamil Adameczek, Mikołaj Borkowski i Eryk Rogala. Natomiast w konkursie „Kto tak powiedział o kobietach?” zwycięzcami zostali: Martyna Zielińska, Jakub Bonikowski i Karol Łukasik. Wymieniona szóstka została nagrodzona słodkościami. Ponadto biblioteka szkolna przygotowała okolicznościową wystawę „Książek o wybitnych kobietach”. Były także specjalnie przygotowane na tę okazję zakładki z cytatami z książek najczęściej czytanych przez kobiety. Z radiowęzła cały dzień płynęła muzyka, którą wybrali nasi uczniowie - chłopcy dla koleżanek, a także uczennice.

Organizatorzy: p. Liliana Kołodyńska, p. Renata Kożuch-Sierociuk, p. Małgorzata Małkińska (koordynator), p. Danuta Markowska-Mościcka razem z Samorządem Uczniowskim (koordynator), p. Hanna Michalak, p. Arleta Szcześniak, p. Szymon Żołopa.

[Małgorzata Małkińska, Danuta Markowska-Mościcka]