W środę, 1 marca br., obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto tych wszystkich, którzy po 1944 roku nie zgodzili się na to, by naszą ojczyzną rządziły władze komunistyczne. Wielu z nich zapłaciło za to cenę życia. Dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został przygotowany okolicznościowy program słowno – muzyczny. W akademii udział wzięli uczniowie z klasy 1Te: Kinga Grudzień, Dominika Kazanecka, Rafał Piłat; z klasy 1Tel: Jakub Pietrzak, Franciszek Antas, Maksym Liashuk, Paweł Mateńko, Krystian Mazur, Filip Piasecki, Kacper Sokół, Jakub Szczygielski; Adam Królik kl.1Tmc; Mikołaj Lemiech kl.1Tp oraz Igor Stonio i Fabian Stonio kl.3Tmc.

Uroczystość zakończyła się Apelem Poległych i Zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych. Po zakończeniu akademii delegacja młodzieży w składzie: Weronika Abramek, Martyna Miechowiecka, Katarzyna Sadło, Aneta Rola i Daria Redas wraz z Panem Dyrektorem, Tadeuszem Federczykiem, udała się pod obelisk poświęcony Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom Reżimu Komunistycznego, który znajduje się blisko szkoły, przy skrzyżowaniu ulic ks. Brzóski i 11 Listopada, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty.

Nad nagłośnieniem i oprawą muzyczną czuwał Piotr Szymanek kl.3Tip. Fotoreportaż z uroczystości wykonały: Blanka Bielska i Kinga Popławska z kl.1Tp oraz Aneta Rola kl.4Te.
Organizatorzy: p. Inga Bartosiewicz, p. Danuta Markowska-Mościcka, p. Tomasz Piros, p. Marek Pietrzak , p. Szymon Żołopa.

[Danuta Markowska-Mościcka ]