We poniedziałek, 20 lutego 2023 r., uczniowie klasy 1Tib wraz z opiekunami: s. Rafałą, p. Justyną Łukasik i p. Anną Jasińską-Cichosz wzięli udział w zajęciach profilaktycznych „Więzienie – stracony czas" na terenie Zakładu Karnego w Siedlcach. Spotkanie zawierało dwa moduły: preorientację zawodową oraz zajęcia edukacyjno – profilaktyczne.

Por. Przemysław Turyk – wychowawca oraz rzecznik prasowy ZK - oprowadził młodzież po terenie Zakładu Karnego, opowiadając o funkcjonowaniu placówki z uwzględnieniem specyfiki pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Młodzież miała okazję zaobserwować, jak działa Zakład Karny, jakie procedury obowiązują przy wejściu na jego teren, jakie metody są stosowane, by zapewnić szeroko pojęte bezpieczeństwo.
Por. Turyk wskazał sytuacje ryzykowne, które mogą prowadzić młodzież do problemów z prawem. Przedstawił także regulamin codziennego funkcjonowania więźniów oraz działania resocjalizacyjne wobec osób odbywających karę pozbawienia wolności.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[s. Rafała Kamecka]