14 lutego obchodziliśmy Walentynki. To miły dzień dla każdego z nas. To dzień nie tylko miłości, ale również dzień serdecznych pozdrowień, wyrażania przyjaźni i sympatii. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole.
Jak świętowaliśmy? Był to dzień bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek dla uczniów ubranych na czerwono. Działała poczta walentynkowa, a z radiowęzła szkolnego na przerwach rozbrzmiewały nastrojowe sentymentalne piosenki. Repertuar muzyczny przygotował p. Szymon Żołopa. Nie zabrakło dekoracji okolicznościowej. Jedną z gazetek walentynkowych wykonała p. Anna Józwik. Na długiej przerwie na korytarzu drugiego piętra grupa uczennic z kl.1Th przeprowadziła wróżby walentynkowe. Można było również skosztować słodkości – pierniczków w kształcie serduszek. Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zaprosiła wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Konkursach Walentynkowych: Wiedzowym i Fotograficznych: „Najładniejsze serce walentynkowe”, „Serce przyjaźni”, w którym, należało napisać coś miłego w formie dedykacji. Wiedzowy Konkurs Walentynkowy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Nagrodzeni w nim słodkościami zostali: Aleksander Dziudzik, Bartosz Dziosa, Sylwia Omelańczuk, Natalia Zalewska i Robert Szymanek. W konkursach fotograficznych laureatkami zostały : Aleksandra Kobojek i Wiktoria Mańko.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Danuta Markowska-Mościcka]