5 grudnia klasa 2 Tel pod opieką wychowawczyni wzięła udział w mikołajkowym wyjściu klasowym. W łukowskim kinie uczniowie obejrzeli film „Chrzciny” (reż. Jakub Skoczeń), którego akcja rozgrywa się 13 grudnia 1981. Organizacja tytułowej uroczystości okazuje się dla głównej bohaterki nie lada wyzwaniem – Marianna robi wszystko, aby jej dzieci i wnuki nie dowiedziały się o ogłoszeniu stanu wojennego. Celem zatajenia prawdy jest pragnienie pojednania skłóconej wewnętrznie rodziny. Choć wydarzenia rozgrywają się w tym trudnym dla Polski momencie, przywołują one na myśl również współczesność i skłaniają do refleksji o polskim społeczeństwie i rodzinie.
    Wycieczka zakończyła się optymistycznym akcentem - w Galerii „PROwizorium” młodzież miała okazję zobaczyć wystawę „Uśmiech Świata” autorstwa cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej. Celem ekspozycji jest zwrócenie uwagi na cudowną moc uśmiechu, który jest międzynarodowym językiem, dostępnym dla każdego człowieka. Wystawa promuje pokój, szacunek dla różnorodności, siłę i jedność narodów.

[Renata Kożuch-Sierociuk]