30.11.2022 r. odbyły się Andrzejkowe Turnieje Szachowe, w ramach których rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Łukowa i Zimowe Mistrzostwa Szkół Średnich Łukowa.
Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie przy współpracy i współfinansowaniu Miasta Łuków oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie.
Sędzią Głównym był pan Piotr Piwowarczyk - sędzia klasy międzynarodowej FIDE Arbiter, a sędzią asystentem była Agnieszka Samujło - sędzia klasy II.
W zawodach startowali uczniowie naszej szkoły: Szymon Wietrak 2Tel, Mateusz Myka 2Tel, Bartosz Kopeć 3Tmc, Mateusz Szczygielski 3Tel, Alen Grigoryan 4Tip, Aleksander Dziudzik 4Tip, Damian Płatek 1EM, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[Opiekun koła szachowego Grzegorz Paskudzki]