25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Nas – małych i dorosłych ma swojego ulubionego pluszowego misia. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Tegoroczny 25 listopada w naszej szkole był dniem bez pytania i kartkówek niezapowiedzianych dla tych uczniów, którzy przynieśli do szkoły ulubionego misiaka – pluszaka. Było pluszowo, przytulankowo i misiowo. Już przed godziną 8.00 korytarz drugiego piętra naszej szkoły odwiedził miś, który pozostawił ślady i słodkie co nieco w bibliotece. Na długiej przerwie został przeprowadzony Konkurs Wiedzowy „Z kart historii Pluszowego Misia”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Spośród uczestników, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe, wylosowano nagrodę główną – pluszaka, który trafił do Anety Roli z kl.4TE. Ponadto wykonano portret Misia Henia i każdy mógł wylosować złotą myśl Kubusia Puchatka. Uczniowie mogli włączyć się do zabawy - konkursu także poprzez zrobienie zdjęcia ze swoim ulubionym misiem pluszakiem. W tej kategorii nagrodzeni zostali Grzegorz Celiński kl.4TE i Grzegorz Szymanek kl.3Tel.
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką p.Danuty Markowskiej-Mościckiej i p.Małgorzaty Małkińskiej.

[Danuta Markowska-Mościcka]