28 października br. uczniowie klas 1Te i 1Tp pod opieką p. Agnieszki Mikusek i p. Renaty Łozowskiej – Kopeć oraz wychowawców: p. Danuty Dziedzic-Gryczki i p. Danuty Markowskiej – Mościckiej udali się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Okrzei. Celem wyprawy było poznanie rodzinnych stron i miejsca urodzenia patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza. W Woli Okrzejskiej uczniowie zwiedzili, niedawno otwarte po remoncie, Muzeum Henryka Sienkiewicza. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowieści pani przewodnik o pisarzu i jego rodzinie, a także oglądała eksponaty muzealne. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko klasowe i pieczenie kiełbasek. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po miejscowym parku. Następnie pojechaliśmy do Okrzei, gdzie udaliśmy się do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w którym to został ochrzczony Henryk Sienkiewicz.

Odwiedziliśmy również cmentarz, gdzie spoczywa matka noblisty - Stefania. Na jej nagrobku zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. Ostatnim punktem naszej wyprawy było wejście na Kopiec Henryka Sienkiewicza. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Łukowa.

[Danuta Markowska-Mościcka]