W dniu 18 października br. uczniowie klasy 1Tia pod opieką p. Liliany Kołodyńskiej i wychowawcy p. Beaty Kuczyńskiej udali się do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, miejsca narodzin patrona naszej szkoły. W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością emerytowany wicedyrektor szkoły- nauczyciel historii p. Marek Mojski.

Uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli nowe, tuż po remoncie, ekspozycje muzealne. Pani przewodnik przybliżyła młodzieży sylwetkę noblisty, ciekawostki z życia zawodowego i rodzinnego pisarza. Po zwiedzeniu muzeum wszyscy udali się do parku, gdzie przygotowano dla nas ognisko. Słoneczna pogoda i dobry nastrój towarzyszył wszystkim podczas pieczenia kiełbasek i sprzyjał wspólnej integracji. Kolejnym etapem wycieczki była Okrzeja, gdzie udaliśmy się do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w którym to został ochrzczony Henryk Sienkiewicz. Na cmentarzu w Okrzei przy skromnym nagrobku matki Noblisty i monumentalnym pomniku przedstawiającym ją z kilkuletnim Henrykiem zatrzymaliśmy się w zadumie i zapaliliśmy znicz. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Kopiec Sienkiewicza, na który wspólnie weszliśmy.

[Beata Kuczyńska]