W czwartek, 13 października br., obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. To święto już na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Stanowi bardzo ważne wydarzenie dla uczniów klas pierwszych. Jest to dzień uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, które potwierdza ich przynależność do naszej szkolnej społeczności.
Wydarzenie miało miejsce w hali sportowej szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, pan Dyrektor, Tadeusz Federczyk, powitał wszystkich zebranych i skierował do uczniów klas pierwszych kilka ciepłych słów. Kulminacyjnym punktem programu uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie przyszedł czas na życzenia dla tegorocznych pierwszoklasistów od Dyrekcji i Rady Samorządu Uczniowskiego.

Po życzeniach ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły dla klas pierwszych. Nagrodzeni zostali: I miejsce – ex aequo: Szymon Bukowski i Jakub Piskorz kl.1Tp; II miejsce –– ex aequo: Julia Żurawska i Justyna Karwowska kl.1Tia; III miejsce – Blanka Bielska kl.1Tp.

W dalszej części uroczystości, zgodnie z tradycją, ogłoszono wyniki Konkursu na Najlepszą Klasę w roku szkolnym 2021/2022 i wręczono nagrody rzeczowe najlepszym uczniom za wyniki w nauce. Korzystając ze spotkania w tak licznym gronie, przedstawicielki Rady Samorządu Uczniowskiego, Weronika Abramek i Zuzanna Borkowska, złożyły z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły serdeczne życzenia i podziękowania. Niecodzienna uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru.

Uroczystość prowadziły uczennice: Zuzanna Korlaga i Aneta Rola. W postaci fotoreportażu utrwaliła pani Monika Zabłocka. Nad sprawnym nagłośnieniem czuwała Ola Saczuk.

"Talent określa, co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(...) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego." I tego w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rady Samorządu Uczniowskiego życzymy naszym tegorocznym pierwszoklasistom.

[Danuta Markowska-Mościcka]