10 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Uroczystość ma charakter cykliczny i w tym roku obchodzona była pod hasłem: „Myślę tak, jak jem". W związku z wydarzeniem mieliśmy przyjemność gościć p. Katarzynę Marciniak, dietetyczkę i właścicielkę gabinetu dietetycznego MED-DIETA. Pani Kasia przekazała wiedzę na temat tego, które produkty sprzyjają zdrowiu, wspomagają procesy myślenia, poprawiają nastrój i dodają energii.
Poruszyła też kwestie podstawowych błędów żywieniowych oraz wskazała na negatywny wpływ cukru na nastoletni organizm. Bardzo dziękujemy za rzeczowe i merytoryczne omówienie tematu.

W ciągu dnia młodzież miała możliwość poczęstować się zdrową przekąską oraz poczytać o wpływie poszczególnych produktów spożywczych na zdrowie.

Uroczystość przygotowały: B. Szaszko-Borkowska, A. Szcześniak i L. Kołodyńska

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Bogumiła Szaszko-Borkowska]