Dzień bez Papierosa (ang. World No Tobacco Day) – zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto obchodzone 31 maja, mające na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24 - godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.
Tego dnia w naszej szkole zorganizowany został test wiedzy dotyczący szkodliwości palenia. Dwie drużyny z klas 2 tip -chłopcy i 3tep/3tha-dziewczęta miały za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań. Oba zespoły wykazały się dużą wiedzą. Dziękujemy uczestnikom testu: Anicie Kucharskiej, Sylwii Gryczce, Aleksandrze Zalewskiej oraz Oliwierowi Dzido, Mikołajowi Kopeć i Bartłomiejowi Sławińskiemu.
Dekorację przygotowała uczennica 3TM Daria Misiak, a antystresowe gniotki uczniowie z klasy 1 Km, 3TM, 3TS i 3Tha.
Tego dnia uczniowie, którzy byli ubrani na zielono (wystarczył jeden element stroju) nie byli pytani podczas lekcji, nie otrzymywali ocen niedostatecznych.

Fotorelację przygotowała pani Małgorzata Małkińska.

[Bogumiła Szaszko-Borkowska, Liliana Kołodyńska]