31 maja klasy 2 TE, 2 TH i przedstawiciele klas 1Wb i 1 Em wybrali się na wycieczkę do Rezerwatu Jata. Uczniowie przeszli ścieżkę przyrodniczo - edukacyjną, po której oprowadzał ich leśniczy Nadleśnictwa Łuków. Las, w którym chronione jest jedno z największych skupisk jodły znajdujące się poza naturalnym obszarem jej występowania, zachwycił wszystkich. Dowiedzieliśmy się, że niektóre fragmenty lasu mają nawet 170 lat, a w dużej części rezerwatu las wyrósł naturalnie, bez udziału człowieka. Dzięki wspaniałej pogodzie i dopisującym humorom wycieczkę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek i śpiewanie przy akompaniamencie gitary. Piękne zdjęcia przyrody wykonała Aleksandra Szczygielska z klasy 2 TH.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Danuta Markowska-Mościcka, Katarzyna Łapińska, Renata Łozowska-Kopeć

[ Renata Łozowska-Kopeć]