16 marca 2022r. w Lublinie odbył się etap wojewódzki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii, którego organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności.

Celem konkursu jest popularyzacja najnowszej historii Polski, tak ważnej dla naszego kraju i Europy. To największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce, sprawdzający wiedzy historyczną, obejmującą lata 1970-1990.

Olimpiadę skierowano do uczniów III klas liceów i III/IV techników. Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie reprezentowali Szymon Bajer- klasa 4 TI i Bartosz Turek- 4 TEL przygotowywani przez panią Ingę Bartosiewicz.

Drugi etap olimpiady pozwolił wyłonić troje finalistów, którzy stworzą wojewódzką drużynę, rywalizującą z pozostałymi piętnastoma zespołami w całym kraju.

[Inga Bartosiewicz]