W dniach 1 marca – 10 marca br. z otwartym sercem i ogromnym zaangażowaniem włączyliśmy się całą społecznością szkolną w zbiórkę żywności dla Polaków na Ukrainie, w ramach akcji ogłoszonej przez senatora RP Stanisława Gogacza ,, Polacy – Ukrainie”. Młodzież przyniesione przez siebie produkty pakowała do specjalnie przygotowanych na tę okoliczność pudełek, oklejonych flagą biało-czerwoną, logo szkoły i informacją o akcji. Tak przygotowane według wytycznych organizatorów paczki, zostały przekazane do biura senatora w czwartek 10 marca. Dodatkowo przekazaliśmy nadwyżkę produktów, które nie zmieściły się do pudełek.

Niesienie pomocy sąsiadom zza wschodniej granicy musi odbywać się długofalowo. Mieszkańcy Ukrainy wciąż czekają na nasze wsparcie.

Serdeczne podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców, dla wychowawców za wspieranie klas w zbiórce, a także dla Pana Andrzeja Grzebisza za przygotowanie paczki od siebie.

Koordynator szkolny akcji – p. Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]