W tym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyliśmy w kampanii społecznej ,,BohaterON – Włącz historię” realizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Rosa i Fundację Sensoria pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, zrealizowanej w ramach lekcji historii.
Zadaniem uczniów było zapoznać się z historią powstania warszawskiego, biogramami uczestników oraz przeprowadzonymi z nimi wywiadami. Na tej podstawie wyłonili Powstańców, dla których powstały kartki i dyplomy z podziękowaniami i życzeniami.
Projekt, bazuje na historiach Powstańców, łączy pokolenia i wzmacnia poczucie tożsamości narodowej. Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie żywych świadków historii – bohaterów Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie dla nich kartek, które otrzymają już niebawem.

Pamiętajmy o Bohaterach!

Koordynator projektu - Beata Kuczyńska