Już po raz 28 odbyła się największa akcja ekologiczna, Sprzątanie Świata - Polska. Hasło tegorocznej edycji to myślę, więc nie śmiecę. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez ograniczanie tworzenia odpadów i ich selektywną zbiórkę. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję, w piątek 17 września na szóstej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy II Wb pod opieką nauczycielki Katarzyny Łapińskiej sprzątali teren i okolice szkoły. Uczniowie, podczas sprzątania, szczególną uwagę zwracali na selekcję zebranych odpadów.

Sprzątanie Świata (Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja Sprzątanie Świata została zapoczątkowana w Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. W Polsce Sprzątanie Świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

[Katarzyna Łapińska]