W dniu 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Zaduszkowy. Mottem spotkania były słowa "Wszystko, co ziemskie, przemija, co Boskie - trwa wiecznie".
Uczniowie kl. 1TH - Wiktoria Goławska, Zuzanna Korlaga i Piotr Dadacz, kl. 2TH - Dominika Jodełka, kl. 3TM - Szymon Gosek, kl.1 TI - Aleksandra Saczuk, kl.3TH - Natalia Grzyb, Żaneta Chudzik, 3KM – Kacper Czerski pod opieką ks. Karola Jakubiaka, ks. Pawła Pajdosza, p. Tomasza Pirosa oraz p. Wioletty Ponikowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, który wprawił wszystkich w nastrój sprzyjający refleksji i zadumie. Spotkanie poświęcone było pamięci zmarłych nauczycieli, pracowników oraz uczniów naszej szkoły. Na tę krótką chwilę zapomnieliśmy o sprawach powszednich, by pomyśleć o tym, co jest naprawdę istotne. W trakcie uroczystości został odtworzony krótki fragment filmu pt: "Kto nigdy nie żył" w reż. Andrzeja Seweryna, w którym młodzież mogła obejrzeć dramatyczną scenę pogrzebu młodej narkomanki. Przedstawiony fragment miał na celu uświadomić uczniom negatywne skutki zażywania narkotyków oraz substancji psychoaktywnych.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły p. Tadeusz Federczyk wygłosił krótkie podziękowanie uczestnikom i organizatorom spotkania.

[Wioletta Ponikowska]