"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Polacy - Rodakom.
Organizatorem akcji jest senator RP Stanisław Gogacz. 11 grudnia 2018 r. nastąpiło oficjalne przekazanie pudełek z zebraną żywnością asystentowi społecznemu senatora Stanisława Gogacza p. Edwardowi Leśniakowi i p. Szymańskiemu. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc Rodakom zza wschodniej granicy. Nasza społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się w akcję , a wszystkie klasy przygotowały paczkę od siebie.
Od ponad miesiąca uczniowie przynosili produkty spożywcze i organizowali paczkę w ramach swojej klasy. Każda paczka była przygotowana według instrukcji organizatora akcji i miała taki sam skład produktów. Artykuły żywnościowe i pluszowe zabawki młodzież pakowała do specjalnych pudełek przygotowanych przez biuro senatora, oklejała je naklejkami z polską flagą, logo akcji, powiatu i naszej szkoły. Darami żywnościowymi płynącymi od nas ze szczerego serca zostaną obdarowane 24 polskie rodziny na Ukrainie.
Paczki te 15 grudnia 2018 r. zostaną przekazane przez senatora RP Stanisława Gogacza polskiemu Konsulowi Generalnemu i trafią do polskich rodzin.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom, zaangażowanym nauczycielom za włączenie się w tegoroczną zbiórkę.

Szkolną akcję koordynowały: Beata Kuczyńska, Liliana Kołodyńska, Grażyna Osypińska.

[Beata Kuczyńska]