14 grudnia uczniowie z klas: 4 Technikum Elektrycznego, 4 Technikum Handlowego i 2 Technikum Samochodowego wzięli udział w warsztatach językowych w Zakładzie Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie - „Tłumaczenie filmów od kuchni”. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy tłumacza oraz poznać rodzaje tłumaczeń audiowizualnych, poszerzyć swoje umiejętności i kompetencje językowe.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Escape room w Montowni Zagadek w Lublinie. Escape room to nowa, inteligentna forma rozrywki, integrująca grupę poprzez postawienie jej przed trudnym wyzwaniem, któremu musi podołać wspólnie. Pokój zagadek to sposób na produktywne spędzenie czasu z dala od telefonów, laptopów, Internetu. Zagadki ukryte w pokojach wymagają od graczy kreatywności, spostrzegawczości, logicznego myślenia i współpracy. Najlepsza okazała się grupa dziewczyn z Technikum Handlowego, jako drudzy uwolnili się chłopcy z Technikum Samochodowego.
Opiekunami wycieczki były: Aneta Domańska-Szklarz, Hanna Michalak, Renata Łozowska-Kopeć