I już po wakacjach.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbyło się w poniedziałek, 2 września br. O godz. 8.00 była sprawowana Msza św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, a o godz. 9.00 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w szkolnej hali sportowej. W inauguracji uczestniczył także Sekretarz Powiatu Łukowskiego, pan Jerzy Siwiec. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, której 85. rocznica wybuchu minęła w niedzielę, 1 września.
Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, p. Tadeusz Federczyk, który powitał zebranych, szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole oraz przedstawił organizację pracy szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym. W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego głos zabrał - Artem Prykhoda (kl.3Tp).
Do zebranych kilka słów skierował również Sekretarz Powiatu Łukowskiego– pan Jerzy Siwiec. Oficjalna część uroczystości zakończyła się odprowadzeniem sztandaru.
Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.
Uroczystość prowadził Jakub Pietrzak (kl.3Tel).
Szkoły przyjaznej i ciepłej, w której nauka i praca jest przyjemnością, owocnej pracy i tylko samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym 2024/2025 społeczności szkolnej Sienkiewiczowskich Alej życzy Rada Samorządu Uczniowskiego.

[Danuta Markowska-Mościcka]