11 października br. uczniowie klasy 2 Tia i 1 Tsp udali się wraz z opiekunami: p. Beatą Kuczyńską, p. Piotrem Staniakiem i p. Markiem Pietrzakiem do Zbuczyna na realizację programu edukacyjnego kierowanego do uczniów i nauczycieli historii. Program "Innowacyjna historia w służbie edukacji” to program  ustanowiony przez ministra edukacji i nauki realizowany przez Fundację Arte et Marte. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie nowych technologii jako skutecznych narzędzi edukacyjnych, a także podniesienie poziomu wiedzy historycznej poprzez wprowadzenie w technologię wirtualnej rzeczywistości.
Uczniowie wzięli udział w projekcji dwóch filmów historycznych - "Kartka z Powstania” i "Wiktoria 1920”. Oba seanse odbyły się w specjalnie przygotowanej scenografii z wykorzystaniem technologii wirtualnej.  Podczas seansu filmowego uczniowie  poczuli się uczestnikami  ówczesnych wydarzeń.
Koordynator szkolny - Beata Kuczyńska.

[Beata Kuczyńska]