W niedzielę, 8 października 2023 r., na placu Anny Jabłonowskiej w Kocku odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę bitwy kampanii wrześniowej. W uroczystości wzięły udział różnorodne formacje wojskowe oraz wojskowa orkiestra dęta z Lublina. Obchody zakończyła defilada wojskowa, po której rozpoczął się wojskowy piknik, podczas  którego wystąpili laureaci  XIX Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny Pełna”.
Koncert laureatów poprzedziły przesłuchania konkursowe, które odbyły się 1.10.2023 r. w Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku. Spośród 33. wykonawców z naszego województwa reprezentujących szkoły podstawowe i średnie oraz ośrodki kultury i szkoły muzyczne jury wyłoniło zwycięzców, przyznając nagrody i wyróżnienia. Wśród laureatów w kategorii szkół ponadpodstawowych znalazł się Mikołaj Lemiech uczeń klasy II Tp Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Łukowie przygotowany do konkursu przez nauczyciela muzyki p. Tomasza Pirosa. Mikołaj zajął III miejsce w kategorii szkół średnich oraz wystąpił  w koncercie laureatów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

[Tomasz Piros]