Dnia 2 października br. uczniowie klas technikum:  4 Tip, 4 Tsp, 5 Tip i 5 Tsp w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie  wzięli udział  w prelekcji pt.: "System wyborczy w Polsce", którą wygłosił adwokat Paweł Matejek.
Celem spotkania było przedstawienie i wyjaśnienie uczniom podstawowych zasad prawa wyborczego na podstawie ustawy – Kodeks wyborczy, obowiązującej  przy organizowaniu wyborów w Polsce. Uczniowie poznali reguły i tryb przeprowadzenia wyborów parlamentarnych w państwie, zasady ustalania wyników wyborczych, obliczania głosów i przeliczania ich na mandaty  do sejmu oraz zasadę większości przy wyłanianiu kandydatów do senatu. Młodzież, która po raz pierwszy weźmie udział w wyborach, została uświadomiona, że ich głos jest ważny i warto wziąć udział w praktycznej lekcji demokracji.
Organizator spotkania – p. Beata Kuczyńska.

[Beata Kuczyńska]