Zaproszenie do udziału w warsztatach branżowych
dla uczniów szkół podstawowych
„LABORATORIUM MAJSTERKOWICZA”

Branżowe Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8) do udziału w warsztatach branżowych – ślusarstwo, mechanika, obróbka skrawaniem.

Cele projektu:

• kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych,
  • pobudzenie samodzielnego, kreatywnego myślenia,
  • umożliwienie uczniom zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności zawodowych,
  • upowszechnianie transformacji ekologicznej.

Uczniowie podczas zajęć:

• poznają zasady obróbki metali, ich właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne;
  • ćwiczą różne metody obróbki: cięcie, gięcie, piłowanie, szlifowanie czy polerowanie;
  • demontują sprzęt, który jest zepsuty i nie kwalifikuje się do naprawy, sortują jego oddzielne komponenty tak, aby mogły zostać poprawnie zutylizowane lub poddane recyklingowi.

Do dyspozycji uczniów jest:

• park maszynowy składający się z kilkudziesięciu maszyn, elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych do obróbki metalu;
  • imadła ślusarskie, tokarka, szlifierka, gilotyna, giętarka do rur, zaginarka do blach, nożyce do blachy, pilniki, piły do cięcia metali, przecinaki, młotki, gwintowniki, punktaki.

Warsztaty odbędą się 18 czerwca 2024 o godzinie 10.00 w Branżowym Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, Al. T. Kościuszki 10
Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona!
Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 14 czerwca 2024 r., do godziny 12.00, tel. 25 798 29 50.
Szczegóły organizacyjne zajęć uzgodnimy indywidualnie przy przyjmowaniu zgłoszeń.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

[Renata Łozowska-Kopeć]