W kwietniu br. został przeprowadzony wśród uczniów naszej szkoły Konkurs Fotograficzny, polegający na uchwyceniu pierwszych oznak wiosny, budzącej się przyrody – pąków na drzewach, kwitnących krzewów, widoku ptaków – skowronków, bocianów, żurawi.

Naszym celem było zmotywowanie młodzieży do świadomego wyjścia na spotkanie z wiosną i sięgnięcie po aparat fotograficzny swojego smartfona, pobudzenie poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania. Nasi uczniowie przenieśli nas w świat wiosennych obrazów, gdzie każde zdjęcie stanowi unikalną opowieść o powrocie do świata przyrody po zimowym śnie. Dzięki talentom fotograficznym możemy podziwiać takie cuda przyrody, jak kwitnące krzewy, żonkile ożywiające swoim kolorem wiosenny krajobraz, dmuchawce unoszące się w powietrzu, symbolizujące lekkość i ulotność wiosennych chwil, kolorowe tulipany dodające energii i radości otoczeniu, a także widok bocianów jeden z najbardziej charakterystycznych znaków nadejścia wiosny.

Tytuł konkursu nawiązuje do piosenki Marka Grechuty „Wiosna, ach to Ty”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 2Tia, 1Ti, 4Tmc, 4Th, 3Ts, 3Th/3Te, 1Wa,1Wb.

I miejsce – Bartosz Grzęda 1Ti „Domowy ogród - kwitnące drzewa owocowe”.
II miejsce – Filip Ziętara 2Tia „Kwiaty w ogrodzie”, Jakub Sulej 1Wa „Kolorowe tulipany w ogrodzie”.
III miejsce – Patryk Zalewski 4Tmc „Kwitnące drzewo owocowe i kwitnący bez”.

Wyróżnienie: Albert Klink 1Ti „Bocian na polu”, Wiktoria Mańko 4Th „Żonkile i fioletowe kwiatki”, Igor Mućka 3Ts „Dmuchawiec”.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska i p. Liliana Kołodyńska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która prezentuje efekty spotkania młodzieży z wiosenną przyrodą.

[Beata Kuczyńska]