W piątek, 26 kwietnia br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas piątych technikum. Mury naszej szkoły opuścili uczniowie klas: 5Tep, 5Tha, 5Tip, 5Tea, 5Tmp i 5Tsp. Uroczystość odbyła się w auli szkolnej „Sienkiewiczówka”. Absolwenci otrzymali świadectwa z rąk Pana Dyrektora Tadeusza Federczyka i wychowawców. Nie zabrakło nagród za świadectwa z wyróżnieniem, 100% frekwencję, działalność na rzecz szkoły, osiągnięcia sportowe i konkursy. Było mnóstwo pięknych słów podziękowań i pożegnań.
Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem absolwentów z wychowawcami i Dyrekcją przed budynkiem szkoły.

Drodzy Absolwenci! Drodzy Maturzyści!
Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil. Wierzymy, że oprócz dat, wzorów czy reguł zapamiętacie także życiowe rady, dzięki którym podejmiecie słuszne decyzje, dokonacie mądrych wyborów i znajdziecie własną drogę.
Rzetelną nauką i pracą dbajcie o honor i godnie reprezentujcie imię szkoły poza jej murami, wypełniajcie pokładane w Was nadzieje. Życzymy Wam samych wspaniałych chwil w dalszej edukacji, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Pamiętajcie: "Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna".
Na maturę – wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły, ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy i zadania. Powodzenia i sukcesów w całym dorosłym życiu! Trzymamy za Was kciuki.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas.

[Danuta Markowska-Mościcka]