W sobotę, 3 lutego br., na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie zostały zorganizowane zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Z całego województwa zakwalifikowało się 42 uczniów, wśród których był uczeń naszej szkoły - Patryk Zalewski z klasy 4Tmc.

Uczniowie przygotowując się do olimpiady, uczestniczyli online w wykładach prowadzonych przez politologów z różnych ośrodków akademickich w kraju. Po napisaniu testu sprawdzającego wiedzę z historii powszechnej i wiedzę o świecie w auli UMCS, uczestnicy konkursu wzięli udział w trzech wykładach na temat przemian dokonujących się we współczesnym świecie. Tylko sześciu uczniów zakwalifikowało się do zawodów centralnych.

Patrykowi dziękujemy za udział w olimpiadzie i zachęcamy do zgłębiania wiedzy oraz sprawdzenia się w kolejnych eliminacjach za rok.

[Beata Kuczyńska]