W niedzielne popołudnie 21 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach (gm. Wiśniew) odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”, którego głównym organizatorem był GOK w Wiśniewie. W wydarzeniu udział wzięli soliści, zespoły i chóry. Ich występy oceniało jury w składzie: Tomasz Radomyski (przewodniczący) lider zespołu Kapela Zbucka, Żaneta Badełek wokalistka estradowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, prezes Szkoły wokalnej ,,Fabryka Gwiazd” i Anna Montewka. W kategorii solistów jury przyznało tylko trzy miejsca, II nagrodę otrzymał uczeń naszej szkoły Mikołaj Lemiech z klasy II Tp przygotowany przez pana Tomasz Pirosa.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i statuetki, które wręczyli im przedstawiciele władz gminy Wiśniew m. in.: wójt Krzysztof Kryszczuk.

[Tomasz Piros]