„Paragony wdzięczności” to autorska akcja, która została przeprowadzona w listopadzie br. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii. Wzięło w niej udział 87 uczniów i nauczycieli, którzy na taśmie paragonowej zapisali, za co są wdzięczni kochającym osobom, innym ludziom, Bogu, całemu światu.

Stworzyliśmy wspólnie długie „paragony wdzięczności”, dziękując za rodzinę, przyjaciół, kolegów i koleżanki, nauczycieli, za to, co nas dobrego spotyka. Teraz słowo „paragon” kojarzy się nie tylko z zakupami, sklepem, wysokimi cenami i zajęciami w „handlówce”. Udało się choć na chwilę je „odczarować”, zamieszczając na nich dobre, ciepłe słowa, za które nie musimy płacić, choć wszyscy ich potrzebujemy.

Spośród uczestników akcji Pan Dyrektor Tadeusz Federczyk wylosował nazwiska następujących uczniów, którzy zostali nagrodzeni upominkami: Paweł Mateńko, Bartosz Burdon (2Tel), Adam Czajka (1Tsp), Julia Antas (1Te), Maria Juszkiewicz (2Te), Damian Stola (2Km), Bartosz Bielecki (3Tp).

Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji, mając nadzieję, że będzie na długo zapamiętana i kontynuowana w przyszłości, bo przecież „wdzięczność jest pamięcią serca”.

Organizator: Renata Kożuch-Sierociuk (nauczyciel j. polskiego, biblioterapeuta)

[Renata Kożuch-Sierociuk]