W dniu 20.12.2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, integracja społeczności szkolnej i prezentacja talentów muzycznych.

Do konkursu przystąpiło 11 klas: 1Tel, 1The, 1Tp, 1Ti, 1Km, 2Tel, 2Te, 2Tp, 2Ts, 3Ts, 3Tel. Uczniowie prezentowali bogaty repertuar kolęd i pastorałek. Niektórzy zadbali o odpowiedni strój, grę na instrumencie, wplatając elementy Bożego Narodzenia, tj. gwiazdę betlejemską, Maryję z dzieciątkiem. Jury w składzie: p. Tadeusz Federczyk - dyrektor naszej szkoły, p. Agnieszka Mikusek - wicedyrektor, p. Bożena Gryglicka – wicedyrektor, ks. Wojciech Stefaniuk. Komisja konkurowała oceniała dobór repertuaru, stopień trudności utworu, ogólny poziom artystyczny, np. ubiór, grę na instrumencie oraz udział wychowawcy w występie.

Wyniki konkursu:
3 miejsce zajęła kl. 3Ts za wykonanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”. Zespół klasowy otrzymał kosz mandarynek.
2 miejsce zajęła kl. 2Tel za wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Uczniowie otrzymali słodki upominek.
Główną nagrodę, czyli voucher do pizzerii Giuseppe, otrzymała kl. 3Tel za wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu”.

Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na wspólnym kolędowaniu w niesamowitej atmosferze.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy Wesołych Świąt.

Organizatorzy: Wioletta Ponikowska, s. Julitta Prokopiuk, ks. Wojciech Stefaniuk.

[Wioletta Ponikowska]