Do 37 polskich rodzin w Ukrainie trafią paczki noworoczne, które przygotowaliśmy w ramach 23. akcji ,,Polacy - Rodakom” ogłoszonej przez senatora RP Stanisława Gogacza. Społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem włączyła się w zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających w Ukrainie.

Młodzież przyniesione przez siebie produkty pakowała do specjalnie przygotowanych na tę okoliczność pudełek. Na każde pudełko uczniowie przyklejali flagę biało - czerwoną, logo powiatu, logo szkoły i informację o akcji. Do paczek dołączyliśmy opłatek, list od senatora, kartki z życzeniami od poszczególnych klas, a także życzenia od naszej całej społeczności szkolnej.

W akcji wzięły udział następujące klasy, które dostarczyły pełną listę produktów: 1Tsp, 1Ti, 1Tmc/1Tmm, 1Tp, 1Tel, 1Th/1Te, 1Em, 1Wa, 2Te, 2Tia, 2Tel, 2Tmc/2 Tmm, 2Tp, 2Wa, 2Wb, 2Km, 2Em, 3Ts, 3Tel, 3The, 3Tmc, 3Wa, 4Tel, 4Th/4Te, 4Tmc/ 4Tmp, 5Tip, 5Tea/5Tmp, 5Tha/5Tep. Pojedyncze produkty dostarczyli uczniowie z klasy: 1Wb, 3Em, 3Km, 5Tsp, 4Tsp.

Serdeczne podziękowania dla naszych uczniów i ich rodziców, wychowawców klas, a także pracowników szkoły.

Organizatorzy akcji w szkole: p. Beata Kuczyńska - szkolny koordynator - i p. Liliana Kołodyńska.

[Beata Kuczyńska]