„Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym”.
Jan Paweł II

5 grudnia br. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu na drugim piętrze naszej szkoły odbyły się Reniferkowa loteria oraz kiermasz ciast. Kolejny raz mogliśmy poznać smaki kuchni polskiej i kuchni narodowej naszych uczniów pochodzących m.in. z Czeczenii i Ukrainy. Stoisko z gorącymi napojami oferowało kawę, herbatę i barszczyk. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zaaranżowanie miejsca odpoczynku dla uczniów naszej szkoły.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców oraz kadry pedagogicznej przygotowano ponad 130 blach różnych smakołyków oraz bardzo dużą ilość przedmiotów na Reniferkową loterię. Jesteśmy wdzięczni za współpracę, okazanie dobrego serca, włożoną pracę, poświęcony czas. Dzięki naszej wspólnej pracy zebraliśmy 4381 zł.

Niezawodni przyjaciele Alej przekazali nam fanty i vouchery na loterię. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: właścicielom Halo Pizza, Napoli, Aleje Food House; firmom: PHU Inter-Com S.C. Janusz Zarzycki, Piotr Ponikowski, pani Katarzynie Szcześniak - Wróbel – SK Studio Kosmetyczne, panu Krzysztofowi Wysokińskiemu - Salon Fryzjerski Barber Shop; paniom Katarzynie Łukasik, Dorocie Gaj, Patrycji Ignaciuk; panom Andrzejowi Grzebiszowi i Włodzimierzowi Michalakowi oraz rodzicom uczniów, pracownikom szkoły, a także wielu anonimowym darczyńcom, którzy wsparli naszą akcję.

Uczniowie zaangażowani w prowadzenie akcji z klas: 2Te – Maria Juszkiewicz i Julia Soćko; 3Teh - Julia Linkiewicz, Maja Matysiak, Emilia Rudnicka, Oliwia Markiewicz, Wiktoria Cegiełka, Gabriela Pucyk; 4Teh - Anna Osial, Weronika Pałczak, Maja Mazur, Paulina Filipek. 6 grudnia br. komisja w składzie: Liliana Kołodyńska, Wiktoria Cegiełka, Amelia Kępka dokonała losowania kamerki internetowej wśród uczestników MDW w Alejach. Wygranej gratulujemy Julii Soćko z klasy 2Te.

Organizatorzy: B. Balak, P. Bochman, A. Borkowska, B. Gryglicka, L. Kołodyńska, B. Kuczyńska, K. Łapińska, M. Małkińska, W. Ponikowska, G. Paskudzki, A. Szcześniak, A. Szczygieł, A. Żądełek, M. Żebrowska.

[Arleta Szcześniak, Liliana Kołodyńska]