W dniu 8 listopada br. uczniowie naszej szkoły z klas: 5Ts, 4Tsp, 3Ts, 2Tsp, 1Tps, 3Tim, 2Tia mieli okazję zapoznać się z bronią od czasów Odzyskania Niepodległości do broni współczesnej, w którą jest wyposażona nasza armia. Zaproszeni goście z Towarzystwa Strzelecko – Kolekcjonerskiego „Dywizjon” im. Gen. Franciszka Kleeberga pod przewodnictwem Pana Roberta Gomółki przedstawili historię i specyfikę prezentowanej broni.

Omówili również rys historyczny dotyczący 35 Pułku Piechoty AK, stacjonującego podczas II Wojny Światowej na terenie Rezerwatu Przyrody Jata. Uczniowie wykazali się dużą ciekawością i zainteresowaniem tematyką militarną, jak również mieli okazję i możliwość trzymania w rękach poszczególnych egzemplarzy prezentowanej broni.

Dziękujemy panu Robertowi i jego współpracownikom, w tym synowi Mateuszowi Gomółce, uczniowi naszej szkoły z kl. 5Ts za przedstawienie interesujących ciekawostek historycznych i wojskowych.

[Piotr Staniak]