W ramach pracy profilaktyczno - wychowawczej nasza szkoła utrzymuje stałą współpracę z policją. 24 października 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem st. sierż. Marcinem Witkowskim. Tematem spotkania była "Odpowiedzialność prawna nieletnich".
Prowadzący poruszył kwestię cyberprzemocy, zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni oraz sposobów bezpiecznego korzystania z internetu, w tym głównie z mediów społecznościowych. Policjant omówił również temat "hejtu” w internecie. Pan Witkowski podkreślał, że w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmów wobec konkretnej osoby może mieć poważne konsekwencje prawne.
Spotkanie miało również na celu uświadomienie zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Witkowskiemu za przekazanie interesujących informacji, merytoryczne podejście do tematu oraz cenne wskazówki.

[Arleta Szcześniak]