W dniach 16 – 20 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem Zostań Królową / Królem swojego czasu!
Każdego dnia uczniowie wybranych klas wykonywali zadania mające na celu wykorzystanie niezwykle przydatnej super mocy - umiejętności gospodarowania własnym czasem. W trakcie podejmowanych czynności poznawali kroki do lepszego zarządzania sobą, tworzyli mapę myśli „Pożeracze czasu”, uczyli się, jak efektywnie zarządzać swoim czasem w trakcie uczenia się, a podczas piątkowego spotkania mogli zasiąść na tronie, włożyć koronę i… zostać królową / królem swojego czasu. Dobre i efektywne zarządzanie czasem pomaga: wykonywać swoje obowiązki na czas, planować każdy dzień, ustalać priorytety, co warto zrobić, a co odpuścić, zmniejszyć stres związany z wykonywaniem danego zadania, zapanować nad swoimi „pożeraczami czasu” oraz znaleźć czas tylko dla siebie.
Pamiętajmy, że każdy z nas ma:
24 godziny na dobę – 1440 minut na dobę – 86400 sekund na dobę.
24 godziny na dobę – 168 godzin tygodniowo – 8.760 godzin rocznie.
Każdy sam decyduje, co zrobi z tym czasem, jak go wykorzysta, spożytkuje i zagospodaruje.
W akcji udział wzięli uczniowie klas: 2Tm, 2Tmc, 2Te, 2Th, 2Wa, 1Tps, 3Wa, 1Ti, 3Wem oraz wybrani uczniowie z innych klas.
Organizatorzy akcji: Liliana Kołodyńska, Arleta Szcześniak, Monika Żebrowska, Anna Borkowska, Piotr Staniak.

[Arleta Szcześniak]