Ogólnopolska Akcja Edukacyjna KAS:
,,Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

W dniu 6 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 1Tia, 1Tp, 1Th, 2Ts, 2Th, 2Te, 3Tel wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że hazard jest niebezpieczny, a urządzanie gier hazardowych nielegalne. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej: nadkomisarz Mariusz Trochimiuk i młodszy aspirant Mariusz Wasilczuk.

Podczas spotkania z młodzieżą zwrócono uwagę na takie kwestie jak: ryzyko uzależnienia od hazardu, uczestnictwo w nielegalnych grach, problemy finansowe, wyizolowanie społeczne wynikające z gier hazardowych oraz rozpowszechnianie niebezpiecznych gier internetowych z elementami hazardu. Młodzież zapoznana została z definicją hazardu, granicą między hazardem legalnym i nielegalnym, a także z konsekwencjami prawnymi, które wynikają z organizowania i uczestniczenia w bezprawnych grach. Pan Mariusz Wasilczuk zachęcał uczniów, by zawsze szukali pasji, zainteresowań jako alternatywy dla uzależnień. Podkreślał ogromną rolę sportu w profilaktyce uzależnień. Poza pracą zawodową funkcjonariusza izby celnej pan Mariusz jest prywatnie sportowcem, z sukcesem osobistym - wicemistrza Polski w kulturystyce klasycznej.

Podczas spotkania zaprezentowano naszej młodzieży specyfikę pracy funkcjonariuszy służb celnych, zachęcając do dalszego kształcenia i podjęcia pracy w służbach mundurowych.

Dziękujemy za interesującą i wartościową prelekcję i zapraszamy ponownie za rok.

Spotkanie zorganizowała: p. Beata Kuczyńska.

[Beata Kuczyńska]