4 marca br. dwaj uczniowie klasy 3 Tip - Szymon Kaczor i Oliwier Dzido - wraz z opiekunem, p. Ingą Bartosiewicz, gościli w lubelskim Biskupiaku, aby wziąć udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Znajomości Afryki.
Ta już XXI edycja konkursu cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy coraz większa liczba szkół średnich do niego przystępujących (również z Łukowa).
Tematyka Olimpiady jest bardzo szeroka, porusza następujące zagadnienia:
1) Rola chrześcijaństwa w tworzeniu tożsamości afrykańskiej.
2) Fundamenty Afryki, jedność i różnorodność, przemiany ideowe.
3) Kształtowanie się narodów Afryki, ich wkład w historię, współistnienie i konflikty wewnątrzpaństwowe.
4) Wielokulturowość w dziejach Afryki, współistnienie religii i wyznań, znaczenie kościoła katolickiego – wkład polskich misjonarzy.
5) Współczesne doktryny polityczne, ideologie i partie polityczne w Afryce.
6) Nierówności społeczne i ekonomiczne na kontynencie afrykańskim.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, życząc Szymonowi i Oliwierowi finału w postaci zmagań na etapie centralnym.

[Inga Bartosiewicz]