17 lutego, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Łukowie, klasy 3 TE, 3 TH i przedstawiciele klas 4 TE i 4 Tep wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Ekonomicznym w Lublinie. Warsztaty przeprowadzili dr Sergiusz Kuczyński – „Czym jest handel zagraniczny i jak wpływa na moje życie” i dr Monika Jakubiak – „Jak cię widzą – skuteczna autoprezentacja”. Celem wycieczki było wspieranie młodzieży w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i rozwoju zawodowego, kształtowanie wśród nich świadomości dotyczącej własnej kariery. Warsztaty na Uczelni Wyższej dały możliwość sprawdzenia uczniom własnych umiejętności zarówno merytorycznych jak i interpersonalnych oraz były ciekawym doświadczeniem. Młodzież była zachwycona. Kompetencje i zaangażowanie prowadzących, podejście do młodzieży, kreatywność i elastyczność, szybkie reagowanie w zależności od sytuacji zachwyca, podbudowuje i inspiruje.

Bardzo dziękujemy UMCS Lublin, prowadzącym wykłady i Panu Patrykowi Grzegorczykowi za ciepłe przyjęcie, zaangażowanie i umożliwienie nam wzięcia udziału w warsztatach.

Opiekunowie grupy: Renata Łozowska-Kopeć, Monika Zabłocka, Małgorzata Drozd, Katarzyna Łapińska

Zapraszamy do galerii zdjęć...

[Renata Łozowska-Kopeć]