XII Szkolny Projekt Regionalny
"Ziemia Łukowska - moje małe miejsce na ziemi"
już za nami!

To już po raz dwunasty zrealizowano z naszą młodzieżą Szkolny Projekt Regionalny ,,Ziemia Łukowska – moje małe miejsce na ziemi”. W projekcie wzięło udział ponad 200 uczniów technikum i szkoły branżowej.

Młodzież wzięła udział w następujących formach aktywności:

1. XIII Szkolny Konkurs Wiedzy o Ziemi Łukowskiej – test wiedzy.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Julia Fiborek kl.4TE,
II miejsce: Daria Redas kl.4TE,
III miejsce ex aequo: Zuzanna Borkowska kl. 2Te, Szymon Kaczor kl. 3Tip, Marcin Lendzion kl.4Tip, Jakub Nowosielski kl.4TM, Mateusz Szczęśniak kl.3Tel, Kacper Wawerek kl.3Tel.

W teście wiedzy wzięło udział 179 uczniów z klas: 1Tp, 1Th, 2Te, 2Th, 2Tel, 2Wb, 3Te, 3Tip, 3Tel, 3Tmc, 3Tmp, 3Tsp, 4TE, 4TH, 4Tep, 4Thp, 4Tea,4Tip, 4Tmp, 4Tsp.

2. Konkurs Fotograficzny ,,Ciekawe miejsca Ziemi Łukowskiej”.
Zadaniem uczestnika konkursu było sfotografowanie miejsc pamięci, pomników, zabytków, budowli architektonicznych, a także krajobrazu Ziemi Łukowskiej.

Wyniki konkursu:
I miejsce ex aequo: Patryk Wielgosz 1 Tp - Park w Woli Okrzejskiej, Weronika Pałczak "Krąg Mitropa" w Szaniawach;
II miejsce ex aequo: Zuzanna Korlaga 4 TH - Miejsce uświęcone krwią 44 mieszkańców Gręzówki zamordowanych przez niemieckich okupantów, Brajan Szyndler 3Wa - Grób nieznanego żołnierza na skraju lasu w Siedliskach;
III miejsce ex aequo: Anna Osial 3 Te - Muzeum Regionalne w Łukowie, Antoni Wieczorek kl.1Tia - Kopiec Sienkiewicza.

W ramach poszerzenia wiedzy o regionie młodzież z klas:1Tp,1Tia i 2Tel, uczestniczyła wraz z wychowawcami w wycieczkach regionalnych. Do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej udali się uczniowie klasy 1Tia i 1Tp , Muzeum Regionalne w Łukowie zwiedzali uczniowie klasy 1Tia, 1Tip, 2Tel, w lekcjach bibliotecznych w Bibliotece Miejskiej im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział uczniowie 1Tp i 2Tel.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy: p. Danuta Markowska-Mościcka, p. Beata Kuczyńska, p. Renata Kożuch-Sierociuk.

[Beata Kuczyńska]