Nasza szkoła wzięła udział w projekcie, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. 150 kartek w 4 wzorach zostało wypisanych w trakcie V Ogólnopolskiego Tygodnia Pisania Kartek Świątecznych pod patronatem Fundacji z Gdańska DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

Życzenia świąteczne uczniowie kierowali do swoich bliskich, osób samotnych, przyjaciół szkoły. Zaaranżowany w klimacie świąt gabinet psychologa/pedagoga sprzyjał wspólnemu wypisywaniu kartek, rozmowom, wymianie informacji o tradycjach bożonarodzeniowych z miejscowości naszych uczniów. Celem corocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Stanowią formę integracji, uwalniają kreatywność i pomysłowość, poprawiają bądź pozwalają nabyć nowe umiejętności manualne. W projekt zaangażowało się 63 uczniów z klas branżowych i technikum.

Organizatorzy: Bożena Gryglicka, Liliana Kołodyńska, Bogumiła Szaszko-Borkowska, Arleta Szcześniak.

[Liliana Kołodyńska, Arleta Szcześniak]