W październiku odbył się szkolny konkurs językowy - „Alfabety świata”. W quizie wzięło udział 198 uczniów z klas: 2TS, 2TEL, 2TI, 2TE, 1 TM, 1EM, 1TEL, 1TH, 1TE.

Co to jest alfabet? Jakie były początki pisma? Kto pierwszy wymyślił alfabet? Jakie są główne alfabety świata? Ile systemów pisma występuje na świecie i dlaczego warto to wiedzieć? Co łączy alfabet grecki z cyrylicą? Na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczniowie, którzy wzięli udział w quizie.

Wyniki konkursu:
   I miejsce: Jakub Pietrzak kl. 1 TEL
 II miejsce: Jakub Czechowski kl. 2 TS
III miejsce: Michał Stanisławski kl. 2 TS

Wyróżnieni: Bartosz Burdon kl. 1TEL, Kacper Kowalczyk kl. 1 TEL, Paweł Krupiński kl. 2 TS, Marek Cąkała kl. 1TM, Mikołaj Cieślak kl. 2 TI, Marta Celińska kl. 2 TE, Hubert Głębicki kl. 2TEL

Opiekunowie konkursu: Renata Łozowska-Kopeć, Grażyna Osypińska, Anna Józwik, Magdalena Kamecka, Hanna Michalak.

[Renata Łozowska-Kopeć]