Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 1 Wa i 2 Tel, pod opieką p. Renaty Kożuch-Sierociuk, Agnieszki Łazugi i Liliany Kołodyńskiej, udali się na wycieczkę do Kina Łuków w celu obejrzenia filmu „Johnny” opartego na biografii ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego. Film uczy miłości i szacunku do drugiego człowieka. Jego twórcy podkreślili aspekt godnego umierania i potrzeby towarzyszenia ludziom w ich ostatniej ziemskiej drodze, którą odbywają w hospicjum. Główny bohater, Patryk, swoją postawą udowadnia, że każdy zasługuje na drugą szansę i może odmienić swoje życie, jeśli tylko spotka osobę, która w niego uwierzy.
W drodze do kina uczniowie zapoznali się z historią kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

[Agnieszka Łazuga]