Za nami kolejny rok zbiórki baterii w ramach projektu Zbieramto dla misji i środowiska, w którym uczestniczymy od 2015 roku. W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy 120 kg baterii.

Projekt zainaugurowany i rozwijany przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie obejmuje całą Polskę. Gromadząc i przetwarzając pozornie bezwartościowe przedmioty, wspierają Oni posługę ponad 100 sercańskich misjonarzy w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej. Jednocześnie pomagają chronić środowisko naturalne w myśl hasła: zbieraMY przetwarzaMY pomagaMY, czyli… pomoc (także) bez pieniędzy! To, co według wielu osób jest zbędne, może okazać się prawdziwym skarbem dla potrzebujących pomocy. Nasza akcja w szkole trwa cały rok 2022/2023.

[Liliana Kołodyńska, Anna Jasińska-Cichosz, Grzegorz Paskudzki]