W piątek, 24 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. O godzinie 9.00 Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły zgromadzili się w hali sportowej. W uroczystości wzięli także udział: Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego – pan Krzysztof Konstanty, Radny Powiatu Łukowskiego – pan Józef Głuchowski i delegacja Rady Rodziców naszej szkoły na czele z Przewodniczącą – panią Justyną Dąbrowską. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Dyrektor Szkoły - pan Tadeusz Federczyk. W swoim wystąpieniu przedstawił wyniki statystyczne dotyczące średniej ocen i frekwencji poszczególnych klas oraz podsumował mijający rok szkolny. Najwyższą średnią ocen uzyskał uczeń klasy 2Tip, Szymon Kaczor (5,33). Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy uczniom za najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencję, wzorowe zachowanie, aktywny udział w życiu szkoły, udział w konkursach i zawodach sportowych. Również rodzice uczniów poszczególnych klas, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, otrzymali listy gratulacyjne.

Nagrody wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego – pan Krzysztof Konstanty, Radny Powiatu Łukowskiego – pan Józef Głuchowski, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Justyna Dąbrowska i Dyrektor Szkoły – pan Tadeusz Federczyk. Młodzież kształcąca się w klasach trzecich Branżowej Szkoły I stopnia po raz ostatni odebrała swoje świadectwa. W jej imieniu głos zabrała Zuzanna Dzido z kl. 3Wp. W imieniu Rady Samorządu Uczniowskiego głos zabrał jej Przewodniczący - Kacper Końka z kl.2tel. W końcowej części uroczystości kilka słów do zebranych skierowali również zaproszeni goście. Po wyprowadzeniu sztandaru oficjalna część uroczystości dobiegła końca. Dalszy jej przebieg miał miejsce w wyznaczonych salach lekcyjnych, w których wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.

[Danuta Markowska-Mościcka]