W dniu 13 kwietnia br. odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta p. Sylwią Piszcz- Kędziorą.
W prelekcji uczestniczyli uczniowie klasy 4 th, 4 te, 3tha,3 tep,3 kmp i 1te. Celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw konsumenta w oparciu o obowiązujące przepisy prawne. Wszyscy na co dzień jesteśmy konsumentami, dlatego tak ważne jest byśmy znali swoje prawa i potrafili umiejętnie z nich korzystać. Pani Rzecznik wyjaśniła uczniom na czym polega jej praca i z jakimi sytuacjami zetknęła się broniąc praw konsumenta, oraz wskazała na różnice między gwarancją i rękojmią. Uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, procedurze składania reklamacji, dokonywaniu zakupów przez Internet. Dzięki wizycie Pani Rzecznik uczniowie będą już uważnie czytać umowy i rozważnie dokonywać zakupów, a w razie potrzeby wiedzą do jakiej instytucji się zwrócić w przypadku problemów z reklamacją konsumencką.

Organizator spotkania – Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]