W dniu 9 lutego z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego został przeprowadzony online II Szkolny Konkurs Wiedzy ,,Co wiem o Powstaniu Styczniowym?”

Powstanie styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 roku i trwało do jesieni 1864 roku. Było zrywem narodowowyzwoleńczym przeciwko imperium rosyjskiemu. Celem konkursu było upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania, rozbudzanie świadomości i pamięci narodowej młodzieży, a także refleksji nad polskim czynem zbrojnym.

Konkurs był przeprowadzony wśród uczniów klas technikum i szkoły branżowej. Ze względu na dużą liczbę uczestników i taką samą liczbę punktów przez nich zdobytą, wyłoniono wyłącznie laureatów konkursu.

Laureaci szkolnego konkursu:
Mateusz Cegiełko 3 TI, Katarzyna Kos 3 Te, Mateusz Bednarczyk 3 TI, Weronika Abramek 3 TE, Weronika Kowalska, Zalewski Patryk 2 tmc, Bartek Kopeć 2 Tmc, Piotr Siwicki 2 Tmc, Martyna Miechowicka 3 TE, Jedlak Kacper 2 tmc, Alicja Steć 3 TH, Grzegorz Celiński 3 TE, Karolina Majewska 3 TE, Natalia Kłoczek 2 wa.

Organizator – p. Beata Kuczyńska

[Beata Kuczyńska]