Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolskie obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Za pomocą aplikacji Quizizz uczniowie klas: 3 TH, 3 TE, 3TI, 2 tmc, 2 tmp, 3 WEM, 3 Wp, 3 Tel, 2 Tel, 1 the, 2 th, 2 te,2 tsp, 3 tsp, 4 th, 4te wzięli udział w konkursie na temat wydarzeń stanu wojennego.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką stanu wojennego, popularyzowanie wiedzy z zakresu historii XX wieku, upamiętnienie ofiar systemu komunistycznego w Polsce. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie odsłuchali piosenki ,,Ogłoszenie stanu wojennego”, oraz krótkiego wystąpienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego w którym informował Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na obszarze całego kraju. Dodatkowo nasi uczniowie włączyli się w akcję IPN-u ,,Zapal światło wolności” o godzinie 19.30.

Wyniki konkursu:
  I miejsce – Mateusz Cegiełko 3 TI,

II miejsce - Cezary Beczek 3 TI i Damian Sosnowski 3 tsp,
III miejsce – Kacper Rosa 3 TI.

Organizatorzy : p. Beata Kuczyńska i p. Danuta Markowska – Mościcka.

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=ed2emGdQXrQ

[Beata Kuczyńska]