Słowo życzliwe nic nie kosztuje, a jest najpiękniejszym podarkiem
(Daphne du Maurier)

W dniach od 16 do 22 listopada realizowany był projekt z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.  Od poniedziałku 16 listopada można było zainspirować się pomysłami na obchodzenie tego dnia w klasach, dowiedzieć się o genezie święta.
Okolicznościową gazetkę przygotowały Kinga, dwie Ole i Natalia z klasy 2th. W bibliotece można było sfotografować się na tle granatowego serca z tablicami z pozytywnym przesłaniem. Efekt sesji wykonanej przez panią Małgorzatę Małkińską możecie zobaczyć w galerii na stronie szkoły i biblioteki oraz na tik-toku. Dodatkowo, w bibliotece można było obejrzeć wystawę „Książek dla ducha i serca”, książek wywołujących uśmiech, dobry nastrój i dobre emocje. Można je było wypożyczyć do domu.

Dekorację - tło do zdjęć wykonali uczniowie z klasy 3 technikum mechanicznego (brawo Daria i koledzy pomocnicy). Czwartek i piątek były dniami , w których powstawała dekoracja przestrzenna zawierająca cytaty dotyczące Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień oraz przesłanie "Dobre słowo na dzień dobry" skierowane do wszystkich uczących się i pracujących w szkole. Tablice przygotowały uczennice z 2 technikum handlowego i 3 technikum ekonomicznego oraz 3 branżowej wielozawodowej (Wiktoria i Amelia). W poniedziałek Ola, Natalia ,Oliwia, dwie Kingi witały swoich nauczycieli, pracowników szkoły, kolegów i koleżanki miłym słowem, okolicznościową naklejką i słodkim co nie co.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji celebrujmy każdego dnia. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział projekcie. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom za życzenia, które otrzymaliśmy w niedzielę przez dziennik elektroniczny.

Organizatorzy: uczennice z klas 2th i 3tep realizujące program unijny "Wymyśl siebie od nowa", Liliana Kołodyńska, Małgorzata Małkińska, Bogumiła Szaszko-Borkowska

[Małgorzata Małkińska, Liliana Kołodyńska]